EMZİRME

Emzirme, emzirme sorunları, emzirme sırasında dikkat edilmesi gerekenlere dair yazılar...

  • Sezaryen doğum (cerrahi doğum olarak da adlandırılır), bir bebeğin doğumunda kullanılan cerrahi bir işlemdir. Ağrıyı önlemek için bölgesel (veya nadiren genel) anestezi ve daha sonra uterusu (rahim) ortaya çıkarmak için alt karın bölgesinde dikey veya yatay ("bikini çizgisi") insizyonu gerektirir. Bebeğin ve plasentanın çıkarılmasına izin vermek için uterusta başka bir kesi yapılır. Sezaryen doğum sırasında tubal ligasyon (kalıcı doğum kontrol prosedürü) gibi diğer prosedürler de gerçekleştirilebilir.

  • Doktorlar çocuk emzirmeyi öneriyor mu?

    Evet. Doktorlar mümkünse bebeğinizi en az 1 yıl (12 ay) emzirmenizi önerir. İlk 6 ay boyunca anne sütü bebeğin ihtiyacı olan tek besindir. Bebeklerin çoğu, 4 ila 6 aylık olduklarında anne sütüne ek olarak başka yiyecekler de yemeye başlar. Emzirmenin hem size hem de bebeğinize birçok faydası vardır. Bu, yalnızca kısa bir süre emzirseniz bile geçerlidir.

  • Kadınlar emzirirken ne gibi sorunlar yaşayabilir?

    Birçok kadın hiçbir sorun yaşamadan emzirebilir. Ancak bazen, sorunlar olabilir. Bu sorunların çoğu çözülür ve sizler emzirmeyi sürdürürsünüz. Emzirmenin hem sizin hem de bebeğiniz için birçok faydası vardır. Bu yazıda bazı yaygın emzirme sorunları ve tedavileri aşağıda listelenmiştir. Tedavilerin çoğunu kendi başınıza yapabilirsiniz. Ayrıca, bir sorun yaşarsanız bize başvurabilirsiniz.

     

Please publish modules in offcanvas position.